Uncategorized

Division 1 2019

Sju lag. Så kommer det bli i Division 1 2019. Körschemat är spikat och Svemo har skickat ut det färdigställda materialet under torsdagsförmiddagen till samtliga klubbar.

Omgång 1 – 4 maj Kumla:
Indianerna Vit, Indianerna Svart, Masarna, Eskilstuna Smederna

Omgång 2 – 5 maj Norrköping:
Vargarna, Brassarna, Örnarna, Indianerna Vit

Omgång 3 – 11 maj Nässjö:
Brassarna, Örnarna, Eskilstuna Smederna, Indianerna Vit

Omgång 4 – 12 maj Kumla:
Indianerna Svart, Vargarna, Masarna, Örnarna

Omgång 5 – 19 maj Avesta:
Masarna, Indianerna Vit, Eskilstuna Smederna, Masarna

Omgång 6 – 25 maj Mariestad:
Örnarna, Indianerna Svart, Vargarna, Brassarna

Omgång 7 – 26 maj Eskilstuna:
Eskilstuna Smederna, Masarna, Brassarna, Indianerna Vit

Omgång 8 – 8 juni Norrköping:
Vargarna, Eskilstuna Smederna, Indianerna Svart, Masarna

Omgång 9 – 9 juni Kumla:
Indianerna Vit, Örnarna, Brassarna, Eskilstuna Smederna

Omgång 10 – 23 juni Norrköping:
Vargarna, Indianerna Vit, Brassarna, Indianerna Svart

Omgång 11 – 13 juli Nässjö:
Brassarna, Örnarna, Indianerna Vit, Vargarna

Omgång 12 – 14 juli Kumla:
Indianerna Svart, Masarna, Eskilstuna Smederna, Vargarna

Omgång 13 – 3 augusti Avesta:
Masarna, Brassarna, Indianerna Vit, Örnarna

Omgång 14 – 4 augusti Eskilstuna:
Eskilstuna Smederna, Vargarna, Indianerna Svart, Masarna

Omgång 15 – 17 augusti Eskilstuna:
Eskilstuna Smederna, Masarna, Örnarna, Indianerna Svart

Omgång 16 – 18 augusti Kumla:
Indianerna Svart, Indianerna Vit, Vargarna, Brassarna

Omgång 17 – 24 augusti Mariestad:
Örnarna, Brassarna, Indianerna Vit, Eskilstuna Smederna

Omgång 18 – 25 augusti Avesta:
Masarna, Vargarna, Indianerna Svart, Örnarna

Omgång 19 – 31 augusti Mariestad:
Örnarna, Eskilstuna Smederna, Masarna, Brassarna

Omgång 20 – 1 september Kumla:
Indianerna Vit, Eskilstuna Smederna, Vargarna, Indianerna Svart

Omgång 21 – 14 september Nässjö:
Brassarna, Indianerna Svart, Örnarna, Masarna

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *